Szkoła Promująca Zdrowie w latach 2015-2018

Szkoła Promująca Zdrowie w latach 2015-2018

Z radością informujemy , że 30 listopada br. podczas IV Konferencji Naukowej i XIV Konferencji Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie pt. „ O różnych drogach doskonalenia zdrowia nauczycieli i pedagogów w teorii, praktyce edukacyjnej i doświadczeniu osobistym” odbyło się uroczyste wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów „Szkoła Promująca  Zdrowie” przez Panią Elżbietę Leszczyńską Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że przedszkole pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy. Podziękowania składamy całej społeczności przedszkolnej za włączenie się do realizacji programu.

Podsumowanie działań w ramach programu "Szkoła Promująca Zdrowie" w latach 2015-2018

Prezentacja z podsumowania działań cz.1 cz.2 cz.3

Relacja z wizyty studyjnej w ramach ubiegania się o certyfikat "Szkoły Promującej Zdrowie".

2 października 2018 roku w przedszkolu odbyło się uroczyste podsumowanie naszych trzyletnich działań związanych z promowaniem zdrowego stylu życia. W wizycie studyjnej uczestniczyli zaproszeni goście: p. Karolina Adamska – wizytator Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty w Poznaniu, p. Aleksandra Tymińska- przedstawiciel Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, p. Małgorzata Materna-Gucia- dyrektor przedszkola w latach 1996-2018, p. Olga Hurka- przedstawiciel rady rodziców oraz pan Tomasz Woźniak- nauczyciel SP nr 58.    Zaproszeni goście wspólnie z dziećmi  obejrzeli przedstawienie pt. „Rzepka”  w wykonaniu pracowników przedszkola oraz  zaśpiewali piosenkę pt. ”O niezdrowym jedzeniu”. Zwiedzili wystawę prac i osiągnięć dzieci udostępnionych na tablicach grupowych oraz obejrzeli prezentację multimedialną podsumowującą realizację programu. Tego dnia dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci była rozgrzewka oraz trening piłki nożnej prowadzony przez piłkarzy Warty Poznań na boisku w ogrodzie przedszkolnym.
            Mimo, że nastąpiło już podsumowanie programu, nie zamierzamy poprzestać na tych działaniach. Dalej będziemy realizować projekty związane ze zdrowym stylem życia, wiemy bowiem, że zdrowie jest wartością nadrzędną i należy o nie dbać już od najmłodszych lat.

 

Cieszy nas fakt, że Przedszkole nr 36 w Poznaniu zostało zgłoszone do:
         Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Foto relacja dostępna tutaj

ROK SZKOLNY 2017/2018

W  roku szkolnym 2017/2018 zajmowaliśmy się obszarem dotyczącym bezpieczeństwa i higieny:
„DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I INNYCH ORAZ HIGIENĘ NASZEGO CIAŁA I OTOCZENIA”.

Plan działań w zakresie promocji zdrowia na rok szk. 2017 / 2018 w naszym przedszkolu

Ogólnopolski Tydzień Przedszkolaka na sportowo.

Pierwsza pomoc przedmedyczna w naszym przedszkolu

Policja i Straż Miejska w naszych progach

Wizyta kotka Szprotka.

My i nasze emocje – spotkania z przedszkolną panią psycholog

Światowy Dzień Jamy Ustnej – 20 marca

„Sprintem do maratonu” – 9 maja

Spotkanie ze strażakiem – maj 2018

Raport końcowy cz. 1

Raport końcowy cz. 2

ROK SZKOLNY 2016/2017

W roku szkolnym 2016 / 2017 nasze przedszkole realizowało temat pt. „SPORT, RUCH SPOSOBEM NA ZDROWY STYL ŻYCIA”.

We wrześniu królował w naszym przedszkolu RUCH

Październik pełen gier i zabaw

W listopadzie też w ruchu

W styczniu ??? ZUMBA!!!

Luty z Akademią Nathan na ścieżce sensorycznej

Powitanie wiosny na sportowo

Mamo, tato! Wolę WODĘ!!!

Piramida zdrowego żywienia

Podczas Światowego Dnia Zdrowia królową u nas była … marchewka.

Kopciuszek na sportowo z udziałem cioć!!!

Strażak Sam w naszym przedszkolu 🙂

RAPORT  z przebiegu realizacji tematu rocznego.

ROK SZKOLNY 2015/2016

W tym roku szk. realizowaliśmy temat „ZDROWO JEMY, ZDROWO ŻYJEMY

Nasza współpraca z rodzinami i środowiskiem wygląda tak.

Kotki uczestniczyły w projekcie pt. „Owoce” tutaj.

8 października królowały owoce – fotorelacja z Dnia Owoców tutaj.

2 października to Dzień Warzywny – tutaj.

24 września obchodziliśmy Święto Pyry. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

W listopadzie i grudniu poszczególne grupy mówiły o zdrowiu tkwiacym w ziarnach … tutaj.

Imieninki i urodzinki w naszym przedszkolu są ZDROWE 🙂 tutaj.

5 lutego obchodziliśmy Przedszkolny Dzień Soku Jabłkowego tutaj.

Na uwagę zasługuje projekt „Ziarna” realizowany w grupie Tropicieli tutaj.

Relacja z projektu edukacyjnego „Jajko”.

„Tropicielowi pokażemy, jak smacznie i zdrowo gotujemy” tutaj.

Projekt edukacyjny „Jajko” realizowany u Tropicieli.

jajko cz.1 oraz jajko cz.2

Przedstawienie „Zdrowy Czerwony Kapturek” w wykonaniu naszych przedszkolnych cioć tutaj.

RAPORT ROCZNY